Станом на початок четвертого кварталу 2017 року в Україні поменшало поголів'я свиней і промислове, і присадибне на 387 тис. Голів (до 3,43 млн голів) і 305 тис. голів (до 3,33 млн голів) відповідно, а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року скорочення склало 9,3%, - повідомили в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» (АСУ) - пише Hubs

Як розповіли в об'єднанні, на відміну від господарств населення, в ряді регіонів - в Київській, Рівненській та Волинській - сільськогосподарські підприємства трохи збільшили поголів'я свиней, а в Донецькій області кількість тварин тримається на рівні минулого року. Однак, втрати індустріального поголів'я Харківської, Полтавської, Запорізької та Дніпропетровської областях склало мінус 266 тис. голів (проти даних за станом на 1 жовтня 2016 г.) нівелювали позитивний ефект від нарощування виробничих потужностей згаданих регіонів.

«Такі зміни все сильніше позначаються на результатах роботи галузі: 10% -ве зменшення обсягів вирощування спостерігається вже не перший місяць, а за підсумками 3-х кварталів 2017 р ослаблення реалізації на забій становило 3% (в порівнянні з роком раніше)», - коментують в АСУ.

За інформацією асоціації, галузь ще не почала відновлення, і про це свідчить те, що відсоток реалізації на забій з сукупних обсягів вирощеної живої маси свиней залишається на рівні 98%. Очікується, що пропозиція свинини на внутрішньому ринку і в подальшому буде більш стриманим ніж роком раніше, резюмували аналітики.

Раніше повідомлялося, що за станом на 1 березня 2017 року (у порівнянні з лютим) поголів'я свиней в Україні становило 6,6 млн голів. Як відзначали в АСУ, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, загальна кількість свиней в країні зменшилася на 7,5% або 0,54 млн голів.

Джерело - All Retailскачать dle 12.0