Виділяють свинячі ребра двох видів: перший вирізують з боку спини (корейка), другий - від грудної частини туші.
На другому різновиді ребер присутні більше прожилок, за рахунок чого м'ясо не пересихає під час смаження, а самі кістки мають плоску, пряму форму, що спрощує приготування ребер.
М'ясо на грудних ребрах досить жорстке, тому на них доведеться виділити трохи більше часу і запастися терпінням, але смак фінального страви дійсно того вартий.

Грудні ребра, як правило, продаються цільної пластиною. В одній пластині міститься до 11 ребер. Виглядає отруб важкувато, але зовнішній вигляд в даному випадку оманливий. Важить пластина в середньому від 1,1 до 1,6 кг, при цьому близько половини ваги, якщо не більше, доводиться на кістки. Врахуйте це при розрахунку порцій, інакше комусь реберець просто не дістанеться.

Як правильно вибирати, купуючи свинячі ребра?
Вибирайте реберця рожевого кольору, це свідчить про їх свіжость та якість.
> Ні в якому разі не беріть бліді ребра або ж яскравого червоного кольору, так як це може означати, що в м'ясо додали барвники, щоб воно виглядало більш привабливим.
> Коли вибираєте ребра, обов'язково принюхайтесь до них, щоб реберця не мали неприємного запаху. Цим ви убезпечите себе від покупки несвіжого м'яса.
> Вибирайте реберця, в яких м'ясо важче відділяється від кістки. Це ознака свіжості м'яса.

Після покупки ребер їх приготування не варто відкладати довше, ніж на 2-3 дні. Немає часу возитися з м'ясом - тоді покладіть його подалі в морозилку. Заморожені ребра можна буде розморозити і приготувати в будь-який зручний час протягом 5-6 місяців. Так само як і будь-яке інше м'ясо, розморожувати ребра рекомендується щадним способом в холодильнику, щоб не зіпсувати смакових властивостей і текстури.

Поради до приготування свинячих ребер.
З точки зору смаку, маринад дає грудним ребрам суттєвої переваги. Чим більше часу маринується м'ясо, тим глибше буде смак і м'якшою текстура. Головне в гонитві за смаком не перестаратися: при використанні сухого маринаду однієї ночі буде досить, щоб м'ясо набуло концентрований аромат.

Якщо ви готуєте ребра змащуючи їх соусом, додайте його в кінці приготування, незалежно від того, смажите ви ребра на грилі або в духовці. Використання соусу завжди пов'язане з тим, що м'ясо може почати підгоряти, а при приготуванні на відкритому вогні - спровокувати спалахи полум'я. Додаючи соус на завершальному етапі, ви мінімізуєте ці ризики.

Свинячі реберця не той отруб, готовність якого можна визначити за кольором м'яса. Ледве помітний рожевий відтінок не є показником того, що м'ясо ще не дійшло до потрібного ступеня прожарювання. Замість того щоб гадати на ромашці, зручніше і простіше буде скористатися термометром. Коли пристрій зафіксує температуру в 63 градуси - ребра пора знімати з вогню.

Для отримання найкращих результатів при приготуванні ребер в духовці, не запікайте ребра безпосередньо на деку. Замість цього встановіть на деко решітру, а на неї покладіть пластину ребер. Нехитра конструкція забезпечить вільну циркуляцію повітря, і ребра добре прожаряться з усіх боків.

Вдалої Вам покупки та смачного приготування!скачать dle 12.0