Всіх нас вчили, що на ринку обов'язково потрібно шукати парне м'ясо, а перед тим, як його смажити, потрібно ретельно вимити під краном. Але чи правильно це?


1. Миття не видаляє бактерії з м'яса

Прийнято вважати, що миття видаляє шкідливі бактерії з поверхні м'яса. Насправді ж навіть найсильніший струмінь води не вб'є небезпечні мікроорганізми, а ось ризик «розприскати» їх на поверхню мийки і заразити інші продукти дуже великий. Втім, видалити осколки кісток, що залишилися після розбирання туші, можна якраз промивши м'ясо. Усередині відруби м'яса абсолютно стерильні, а висока температура, необхідна для приготування, без проблем знищує всі можливі бактерії, що живуть на поверхні шматка.

2. Рідина, що витікає з м'яса, - це не кров

Незважаючи на червоний колір, рідина, що випливає з м'яса, в основному складається з води. Колір же їй надає білок міоглобін, який і відповідає за колір. Саме міоглобін змінює колір м'яса під час кулінарної обробки: залізо, що міститься в ньому, окислюється і приготований стейк стає сірим.

3. Парне м'ясо не найкраще

Якщо приготувати м'ясо відразу після розбирання туші, то воно вийде жорстким і, що називається, гумовим. Щоб стейк був соковитим і м'яким, м'ясо потрібно витримати як мінімум 2-4 години: за цей час м'язові волокна розм’якнуть.

4. Телятина не в усьому корисніша, ніж яловичина

Прийнято вважати, що телятина не тільки більше підходить для дієтичного харчування, але і в цілому корисніша, ніж яловичина. Насправді ж калорійність нежирної яловичини і телятини приблизно однакова, а ось зміст холестерину в телятині помітно вищий. Крім того, у яловичини більш насичений смак, а ось телятина, як правило, досить водяниста.

5. Смаження на сильному вогні не «запечатує» м'ясо

Смаження, або, як прийнято говорити, «запечатування» м'яса не створює вологонепроникного бар'єру, що зберігає соковитість готової страви. Переконатися в цьому може кожен, хто хоча б раз смажив м'ясо. Зберегти соковитість шматка можна, контролюючи температуру приготування: при температурі вище 60°С волога з м'яса починає активно випаровуватися. Однак це зовсім не привід відмовлятися від скоринки, оскільки вона покращує смак стейка.скачать dle 12.0