Цікаві факти про м'ясо.

Чи знаєте ви, що:

- Полярні ведмеді можуть зїсти більше 25 кг мяса за один раз.

- Бутерброди-сендвічі названі так на честь британського графа Сендвіча, відомого картяра. Саме він придумав класти мясо між двома шматками хліба, щоб не забруднити руки за грою.

- На прожиток однієї дворічної корови потрібно 3,5 т сої і зерна і 600 л води. Натомість людина отримує 300 кг мяса.

- Будучи студентом Кембриджського університету, Чарльз Дарвін головував в клубі ненажер (The Glutton Club), який відвідував щотижня для того, щоб пробувати рідкісні види мяса.

- У числі захоплень Леонардо да Вінчі були кулінарія та мистецтво сервіровки. У Мілані на протязі 13 років він був розпорядником придворних бенкетів. Да Вінчі винайшов кілька кулінарних пристосувань, що полегшують працю кухарів. Оригінальна страва «від Леонардо» - тонко нарізане тушковане мясо з укладеними зверху овочами - користувалося великою популярністю на придворних бенкетах.

- Найдорожчі біфштекси готують з мяса корів Вагіу, яких вигодовують на пасовищах недалеко від японського міста Кобе. Трави на цих пасовищах відрізняються рідкісною генетичною чистотою, а з коровами там ведуть себе як з членами королівської родини, регулярно натирають їх саке і поять великою кількістю пива. Оскільки життя корів позбавлене стресів, мясо відрізняється дуже високою якістю. Ціна делікатесу - приблизно 350 доларів за 1 кг, і він не експортується.

- Ален Делон отримав освіту мясника і перший час після навчання працював у ковбасній крамниці свого тестя, де навчився майстерно відокремлювати мясо від кісток.

- Воїни-гуни під проводом Аттіли винайшли оригінальний спосіб зберігання і приготування мяса, поміщаючи його під сідло під час тривалої верхової їзди. Від трясіння воно відбивалося і втрачало рідину, до того ж просалювалось від кінського поту. У результаті через деякий час воїни отримували готовий до вживання продукт.

- У середньовічній Європі напередодні зими починався масовий забій худоби та заготівля мяса. Якщо мясо просто солити, воно втрачає смак - зберегти його майже в первозданному вигляді допомагали прянощі, які привозили в основному з Азії. Але так як турки монополізували майже всю торгівлю спеціями, їх ціна була недосяжною, що стало однією з причин бурхливого розвитку мореплавання і початку епохи великих географічних відкриттів. А ось на Русі за суворих зим гострої необхідності в прянощах не було.скачать dle 12.0